Welcome, Guest. Please login or register.
17.11.17, 23:44:01
Home Help Search Login Register

+  Petrjr fórum
|-+  Společenské hry
| |-+  Deskové hry
| | |-+  Formule De
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Formule De  (Read 9989 times)
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« on: 01.06.07, 12:16:07 »

Tuhle hru jsem dosud nehrál a vzhledem k mým možnostem, ceně hry a pohlaví mých dětí si ji kupovat nejspíš nebudu, ale moc rád bych si to zahrál.
Tady aspoň odkaz na pravidla: http://prohlizece.webz.cz/formule_de_cz.pdf
L.Z.J.
Štamgast

« Reply #1 on: 04.06.07, 13:57:44 »

To vypadá na velmi komplexní simulaci formulí. Ale na pochopení pravidel bych potřeboval aspoň jednu vzorovou hru.
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #2 on: 04.06.07, 14:10:25 »

To vypadá na velmi komplexní simulaci formulí. Ale na pochopení pravidel bych potřeboval aspoň jednu vzorovou hru.

To já taky, ale vypadá to, že je to náhodnější hra, než můj oblíbený peloton.
L.Z.J.
Štamgast

« Reply #3 on: 04.06.07, 14:42:10 »

Jestli je to tak, že počet tahů se určuje náhodně hodem kostkou, tak je tím náhodnější, čím máš větší kvalt. Nebo to mají nějak ošetřené?
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #4 on: 04.06.07, 15:31:41 »

Jestli je to tak, že počet tahů se určuje náhodně hodem kostkou, tak je tím náhodnější, čím máš větší kvalt. Nebo to mají nějak ošetřené?
Mám pocit, že je to právě takhle. A to mi příjde divné, protože by to takhle IMHO nebylo moc hratelné. Asi v tom bude nějaký trik.
Petrjr
Administrator
Štamgast

« Reply #5 on: 05.06.07, 19:46:18 »

Tak jsem se podíval na pravidla a přijde mi, že moc pro děti není. Asi by opravdu byla nutná jedna vzorová hra - ale už i to o něčem svědčí.

Myslím, že pravidla jsou příliš složitá a připadá mi, že mechanicko-početní náročnost toho co si musí hráč hlídat, aby projel trasu alespoň rozumně, nebude odpovídat výši hratelnosti pro děti. A starší, vícenáctiletí, už mívají jiné starosti než hrát deskové hry (jednorázovky a výjimky potvrzují pravidlo).
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #6 on: 08.06.07, 08:37:44 »

Tak jsem se podíval na pravidla a přijde mi, že moc pro děti není. Asi by opravdu byla nutná jedna vzorová hra - ale už i to o něčem svědčí.

Myslím, že pravidla jsou příliš složitá a připadá mi, že mechanicko-početní náročnost toho co si musí hráč hlídat, aby projel trasu alespoň rozumně, nebude odpovídat výši hratelnosti pro děti. A starší, vícenáctiletí, už mívají jiné starosti než hrát deskové hry (jednorázovky a výjimky potvrzují pravidlo).

Možná by ses divil, kolik těch výjimek běhá po světě. Nejen LEGem je dospělý člověk živ.  Cheesy
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #7 on: 03.07.07, 12:21:37 »

Mám pocit, že je to právě takhle. A to mi příjde divné, protože by to takhle IMHO nebylo moc hratelné. Asi v tom bude nějaký trik.

Tak už vím, v čem spočívá ten trik. Přinejmenším ve hře Formule Dé Mini, což je zjednodušená hra, mají kostky tato rozložení čísel:
    * žlutá k4: 1, 1, 2, 2
    * oranžová k6: 2, 3, 3, 4, 4, 4
    * červená k8: 4, 5, 6, 6, 7, 7, 8, 8
    * zelená k12: 7, 7, 8, 8, 9, 9, 10, 10, 11, 11, 12, 12
    * fialová k20: 11, 11, 12, 12, 13, 13, 14, 14, 15, 15, 16, 16, 17, 17, 18, 18, 19, 19, 20, 20
    * černá k20: 1 až 20

Polovina z těch kostek by se dala nahradit jinými s polovičním počtem stran, tak nevím, jak ty kostky vypadaj u plné hry.
L.Z.J.
Štamgast

« Reply #8 on: 03.07.07, 12:36:36 »

Jo, tohle docela dává smysl.
BTW kdy se používá ta černá? Ve smyku?
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #9 on: 03.07.07, 12:45:54 »

Jo, tohle docela dává smysl.
BTW kdy se používá ta černá? Ve smyku?

To jsem ještě nezkoumal.