Welcome, Guest. Please login or register.
17.11.17, 23:49:29
Home Help Search Login Register

+  Petrjr fórum
|-+  Společenské hry
| |-+  Deskové hry
| | |-+  Lost Valley
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Lost Valley  (Read 4368 times)
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« on: 03.07.07, 10:08:15 »

Ahoj,

jsem tu s reklamou na další hru. Hrál jsem to zatím jen dvakrát, jednou ve třech a jednou ve dvou hráčích a jsem ze hry docela nadšen. Jen se na základě některých ohlasů(třeba Vládi Chvátila, ale to je blázen) obávám, že mne to nadšení po několika málo hrách přejde, že třeba objevím nějakou fatální chybu hry, ale zatím jsem ji neobjevil.

Tématem hry je Zlatá horečka,
 Hra spočívá v objevování území ve stylu Carcassonne. Běháš s figurkou po již objeveném území a objevuješ nové. Kutáš zlato a za něj si nakupuješ vybavení, které ti může usnadnit další kutání.

Hra má zajímavé ukončení - může jí ukončit hráč, který si myslí, že je čas skončit (a splňuje určitá kritéria) a nebo hra skončí náhodně dlouho po položení poslední kartičky na stůl. (Po položení poslední karty se u pramene řeky objevý ledová kra a s pravděpodobností 2:6 se posouvá směrem k vodopádu. Když dojede k vodopádu, hra končí.

Hra je překvapivě vyvážená. Ačkoli se v průběhu hry neví, kolik má kdo bodů, hru ve třech jsme ukončili dva se shodným počtem bodů (31), hru ve dvou jsem vyhrál o dva body a to jen díky tomu, že soupeř udělal v předposledním kole chybu, jinak by ty tři body měl on.

Honza

P.s. pravidla a další odkazy najdete zde: http://deskovehry.cz/index.php/Lost_Valley
Petrjr
Administrator
Štamgast

« Reply #1 on: 03.07.07, 11:39:36 »

Z Tvého popisu to vypadá zajímavě. Zaujala mne poznámka o určité logické podobnosti s Carcassonne. Takže obligátní otázka z praxe:
   Jak to vidíš pro děti (5-10 let, resp. které chápou a zvládají Carcassonne na dobré úrovní)? Podporu alkoholismu - whisky - ve vztahu k dětem ponech stranou  Wink
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #2 on: 03.07.07, 11:47:12 »

Z Tvého popisu to vypadá zajímavě. Zaujala mne poznámka o určité logické podobnosti s Carcassonne. Takže obligátní otázka z praxe:
   Jak to vidíš pro děti (5-10 let, resp. které chápou a zvládají Carcassonne na dobré úrovní)? Podporu alkoholismu - whisky - ve vztahu k dětem ponech stranou  Wink

Nebojím se, že by to Petřík nezvládl. Jde tam o přikládání kosočtverců do mozaiky, přičemž tady navazuje pouze řeka, takže v tomhle ohledu je to jednodušší než Carcassonne. Druhá věc je, že hráč musí vymýšlet, jaké vybavení by si měl pořídit v dané situaci radši. Například na koni se jezdí rychleji po souši, na lodi po vodě, lze to zkombinovat, ale pak ti nezbyde moc místa na další užitečné věci. Ale není to nijak komplikované.
Pages: [1] Go Up Print 
Jump to:  

Login with username, password and session length