Welcome, Guest. Please login or register.
17.11.17, 23:45:52
Home Help Search Login Register

+  Petrjr fórum
|-+  Společenské hry
| |-+  Deskové hry
| | |-+  Risk
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Risk  (Read 19034 times)
Neznalek
Občasný přispěvatel
**

« on: 13.09.07, 11:17:44 »

Ahoj,
shanim deskovou hru "Risk - LotR: Battle for Middlearth" (oskenovane pravidla, hraci plan i karty). Prohledl jsem si odkazy na deskove hry, ktere jsou ve foru uvedene, ale nevidel jsem ji. Pokud by jste nekdo meli tuseni, kde by se dala stahnout, byl bych moc vdecny. Diky!
« Last Edit: 27.11.07, 19:13:58 by Neznalek » Logged

Quis fuit, horrendos primus qui protulit enses? Quam ferus et vere ferreus ille fuit!
Who was the fist that forged the deadly blade? Of rugged steel his savage soul was made.
[Tibullus]
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #1 on: 13.09.07, 19:31:41 »

Koukám, nějaký klon válečné strategie Risk. http://www.boardgamegeek.com/game/181

Ať koukám, jak koukám, tenhle název tam nevidím. Je tam několik krabic s podobným názvem, ale konkrétně tohle ne. To má být rozšíření k něčemu, co už máš?
Neznalek
Občasný přispěvatel
**

« Reply #2 on: 14.09.07, 11:03:48 »

Omlouvam se - to je presne ta hra, co jsem hledal. Pokud by jste tedy nekde narazili na stazitelnost techto deskovek

Risk - The Lord of the Rings
Risk - Lord of the Rings Expansion Set (incl. Siege of Minas Tirith game)
Risk - The Lord of the Rings - Trilogy Edition
Risk: Godstorm

na internetu, dejte, prosim, vedet. Diky!

PS: Neni to zadne rozsireni (resp. ten Expansion Set uz jo, ale nemam ani zaklad). Chtel jstem to stahnout, abych si to mohl vyrobit (vytisknout).

Quis fuit, horrendos primus qui protulit enses? Quam ferus et vere ferreus ille fuit!
Who was the fist that forged the deadly blade? Of rugged steel his savage soul was made.
[Tibullus]
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #3 on: 14.09.07, 14:01:24 »

Jen taková zvídavá otázka: sháníš to kvuli tomu, že je to docela zajímavá válečná strategie, nebo proto, že je to LoTR?
 A vlastně, normální RISK znáš, nebo jen doufáš, že jako LoTR to bude pro tebe lepší hra?
 Směřuji myšlenkami k tomu, jestli pro tebe nebude lepší zainvestovat do sehnatelného RISKu a vykašlat se na Tolkienovský klon. Příliš nevěřím, že bude výrazně lepší, leckdy jsou takové napodobeniny spíš přeplácanější.
 Ale možná se pletu. Máš nějaké reference?

Omlouvam se - to je presne ta hra, co jsem hledal. Pokud by jste tedy nekde narazili na stazitelnost techto deskovek

Risk - The Lord of the Rings
Risk - Lord of the Rings Expansion Set (incl. Siege of Minas Tirith game)
Risk - The Lord of the Rings - Trilogy Edition
Risk: Godstorm

na internetu, dejte, prosim, vedet. Diky!

PS: Neni to zadne rozsireni (resp. ten Expansion Set uz jo, ale nemam ani zaklad). Chtel jstem to stahnout, abych si to mohl vyrobit (vytisknout).
Neznalek
Občasný přispěvatel
**

« Reply #4 on: 15.09.07, 08:11:15 »

Postestilo se mi a mel jsem moznost si ji dvakrate zahrat (a prohrat Grin). Oproti Risku je lisi hrou maximalne 4 hracu, nevyrovnanosti pocatecnich pozic (podle meho nazoru) a pritomnosti Prstenu (ktery prinasi dalsi moznost ukonceni hry).
Celkove vzato se mi mnohem vic nez originalni risk libi prave tahle modifikace. Nemuzu to generalizovat (hral jsem to jen kratce), ale prijde mi, ze nevyrovnanost pocatecnich pozic je celkove plusem. Zejmena tehdy, kompenzuje-li se zminenym elementem Prstenu (ktery prinasi i dalsi nahodny prvek do hry).

U tytilu Risk: Godstorm mas ale pravdu, ze me spis zaujalo (prenadherne) tema (antika) a jinak zadne reference nemam. Stejne tak jsem bez vlastnich (i cizich) zkusenosti u zminenych Expansion Packu.

[Tibullus]
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #5 on: 15.09.07, 10:56:40 »

Fajn, v tom případě ti to schvaluju.  Wink  Kdybys klasiku neznal a chtěl to jen proto, že je to Tolkien, tak bych se tě snažil vmanipulovat do klasiky, tady ale vidím, že víš, o čem mluvíš. Btw ten prsten mne na tom taky zaujal.

Zkusím popátrat, ale nevím, nevím.
Neznalek
Občasný přispěvatel
**

« Reply #6 on: 27.11.07, 19:19:17 »

Ahoj,
tak jsem si zakoupil hru RISK - Godstorm. Velmi rad bych si ji co nejdrive zahral, takze pokud mate cas a myslite, ze se nas nesejde dost na D&D, pripadne, ze radeji zkusite deskovku, pak napiste termin.

[Tibullus]
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #7 on: 28.11.07, 08:19:34 »

Já bych si určitě dal říct. Jak jsem to pochopil, v sobotu bude na DnD lidí dost. Což tedy dát Risk v pátek?
L.Z.J.
Štamgast

« Reply #8 on: 28.11.07, 11:15:07 »

Pokud nevyjde DnD v sobotu, tak bych radši hrál něco jiného v neděli, ne v pátek. (Jak už jsem psal na Pandoru).
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #9 on: 28.11.07, 13:15:06 »

U mě není problém ani v neděli
Neznalek
Občasný přispěvatel
**

« Reply #10 on: 28.11.07, 17:17:25 »

Super. Tak tedy v sobotu D&D a v nedeli Risk. Uz se tesim:-)
Pravidla, ktera jsou soucasti jednoho z predchozich prispevku (posilal tusim Alnagon), jsou uplna, tak se na ne taky muzete blize podivat. Sam jsem Godstorm nikdy nehral, takze budeme mozna zpocatku malicko tapat.

[Tibullus]
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #11 on: 29.11.07, 08:05:30 »

Super. Tak tedy v sobotu D&D a v nedeli Risk. Uz se tesim:-)
Pravidla, ktera jsou soucasti jednoho z predchozich prispevku (posilal tusim Alnagon), jsou uplna, tak se na ne taky muzete blize podivat. Sam jsem Godstorm nikdy nehral, takze budeme mozna zpocatku malicko tapat.

Abyste to nemuseli složitě hledat. Pravidla jsou tady:http://www.wizards.com/avalonhill/rules/godstorm.pdf a možná se budou hodit i FAQ http://www.wizards.com/default.asp?x=ah/faqs/godstorm
Neznalek
Občasný přispěvatel
**

« Reply #12 on: 03.12.07, 21:11:58 »

Ahoj,
   diky ze jste si zahrali. Uvedomil jsem si ale, ze bych dopadl asi mnohem hur, kdybychom si byvali vzpomneli, ze si mate brat DEATH karty na konci kola, jestlize vlastnite kryptu... (a tu jste dominovali vcelku bezpecne).
   Me se Godstorm opravdu zalibil a doufam, ze i vy si jeste budete chtit nekdy zahrat.

[Tibullus]
L.Z.J.
Štamgast

« Reply #13 on: 04.12.07, 11:57:46 »

Taky děkuju za hru. Já jsem nezapomínal, ale neměl jsem ve hře boha smrti. Taky jsem potom uvažoval, že jsem ho měl povolat do světa už kvůli těm kartám.
Spíš si nejsem jistý, jestli jsem nezapomínal počítat si výhodu z oltáře (už nevím jakou dává).
Neznalek
Občasný přispěvatel
**

« Reply #14 on: 07.12.07, 10:33:01 »

Ahoj,
oltar dava +d6 k godswar.

Doporucuju podivat se na tenhle link:
http://www.smileygames.net/invadeearth
Jde o open source predelavku deskove serie RISK to pocitacove podoby. Je potreba znat pravidla, protoze hra nic nevysvetluje. Ja jsem si to parkrat zkusil a rozhodne jsem ziskal vetsi prehled a rozmyslel si i nejakou taktiku:-)

[Tibullus]
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #15 on: 10.12.07, 08:26:45 »

Ahoj,
   diky ze jste si zahrali. Uvedomil jsem si ale, ze bych dopadl asi mnohem hur, kdybychom si byvali vzpomneli, ze si mate brat DEATH karty na konci kola, jestlize vlastnite kryptu... (a tu jste dominovali vcelku bezpecne).
   Me se Godstorm opravdu zalibil a doufam, ze i vy si jeste budete chtit nekdy zahrat.

Ahoj,

no já jsem využívání bohů a jejich karet asi silně podcenil, resp. ne zcela pochopil. S tím nejspíš bude spojeno i to, že mi hra přišla od začátku až do konce strašně jednoznačná. Několikrát jsem měl nutkání hru vzdát, protože jsem neviděl cestu, kudy se ze svého srabu vyhrabat.
Neznalek
Občasný přispěvatel
**

« Reply #16 on: 10.12.07, 16:49:37 »

Ahoj,
 no já jsem využívání bohů a jejich karet asi silně podcenil, resp. ne zcela pochopil. S tím nejspíš bude spojeno i to, že mi hra přišla od začátku až do konce strašně jednoznačná. Několikrát jsem měl nutkání hru vzdát, protože jsem neviděl cestu, kudy se ze svého srabu vyhrabat.
   S tim podcenenim souhlasim. Me se zdali schopnosti tech karet opravdu silne (minimalne nektere). Kdyz jsem si zkousel na pocitaci InvadeEarth tak se mi nejednou stalo, ze mi hlavni armadu se vsemi ctyrmi bohy (snazil jsem se je nerozdelovat) zabili pouze kartami (typicky: banish-all-war&sky-gods apod.).

Maly komentar k sile jednotlivych karticek:
Death - jejich pouzitelnost mi neprisla nijak oslniva (obycejne to totiz znamenalo poskodit i sam sebe), ale bylo par takovych, ktere patrili k tem nejsilnejsim.
Magic - vetsinou to byly relikvie (vylozi se a pak uz jsou ve hre do konce hry nebo jejich odstraneni jinou kartou). Nektere byli velmi pekne (kazde koli si liznes kartu death/sky/war), jine se hodili jen obcas (ovladas-li cely kontinent mas +2 jednotky/kolo navic za kazdy z kontinetu), ale kazdopadne slo o karty, ktere se vyplatili z dlouhodobe perspektivy (ma-li je clovek vylozne pokud mozno od pocatku).
Sky - takove trosku "podvudky". Clovek rozmysli, jak a na co zautoci a pak obrance vytahne tohle a zatoci s celou strategii. Nejsou sice az tak moc silne, ale rozhodne mohou zaskocit utocnika. Zejmena tehdy, pouzijete-li jich vic najednou (to se muze stat ze slabe braneneho uzemi tezce nedobytna pevnost) - ja sam jsem se je kombinovat pokousel.
War - se silou jsou na tom podobne jako sky. Hodili se mi zejmena v momentech, kdy jsem mel hrozne malo posil za kolo. Vetsinou slo totiz o prisun dodatecnych vojaku. Prakticky se nestalo, ze by karticka byla uplne nepouzitelna (casty to neduh death karet).

Jak jsem to tedy delal? Vetsinou jsem si vybral jedno, maximalne dve uzemi, ktere jsem nechtel aby padli do rukou nepritele (aby nemel cely kontinent), ale nemeli pro me vetsi vyznam, a ty jsem opatril chramem a nejakymi obranci. Pak jsem vybral jedno uzemi, z ktereho jsem chtel utocit a dal na nej maximum vojaku (plus dokoupil bohy). Zbytek pokryvali uzemi o jednom vojackovi (vyjimka byli pristupove cesty na me kontinenty). Strategicky vyznam meli pro me plague-lands - bohove se totiz pres ne nedostanou a armada se zpolovicni. Idealni tedy bylo soustredit se na zabrani kontinentu, ktere na hranicich tyto uzemi maji (prakticky nebylo treba je branit).
   Bohy jsem vetsinou kupoval v tomto poradi: War (chybel-li), Sky (pro pripad stretu s armadou jineho boha), Magic a Death. Na likvidaci cizich bohu jsem se primo soustredil (aby pak protihraci nemohli hrat karty).
   Co se tyka podsveti, tak tam jsem obsazoval dominantne oltar (dava +d6 do gods-war) a nikoliv hrobku (ozivuje jednoho vojaka/kolo + death karticka). To proto, ze vzkriseni vojaku mi neprislo natolik rychle, aby melo nejaky vetsi vyznam a jednak proto, ze jsem se soustredil na likvidaci cizich bohu. Death karticku jsem stejne nemohl tahat, protoze jsem death boha kupoval az naposledy.
   Obcas se zdalo mnohem vyhodnejsi nakoupit death boha co nejrychleji (aby cizi armady nesly do podsveti a ja mohl ovladnout oltare i hrobky) - tzn. jeste pred magic, ale ja byl nejak zatizen na relikvie Wink

Tolik moje dojmy. Doufam, ze si nekdy dame odvetu Cool
« Last Edit: 10.12.07, 17:54:14 by Neznalek » Logged

[Tibullus]
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #17 on: 02.04.08, 10:50:53 »

nechcete si s Riskem zasoutěžit o hodnotné ceny?  http://www.boardgamegeek.com/contest/blackops/blackops.php
Pages: [1] Go Up Print 
Jump to:  

Login with username, password and session length