Welcome, Guest. Please login or register.
17.11.17, 23:49:49
Home Help Search Login Register

+  Petrjr fórum
|-+  Společenské hry
| |-+  Deskové hry
| | |-+  Šestiměstí
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Šestiměstí  (Read 5356 times)
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« on: 14.10.07, 01:27:39 »

Právě jsem se vrátil... ne, jinak, před chvílí jsem dohrál svou první partii hry Šestiměstí a jsem hrou nadšen. Nevím, nakolik vám kvalitu hry přiblíží skutečnost, že Zdenda(Verčou prezentovaný jako víceméně nehráč) je nadšen též, Verča je pro každou špatnost, ale nějak výrazně se nevyjadřovala a Gábině příjde hra hodně komplikovaná.

Faktem je, že jedno kolo hry má pět fází a každá fáze používá jinačí herní mechanismy, snad třikrát se během těch pěti fází určuje pořadí hráčů, pokaždé jinak.

Hra je založena na historickém pozadí husitských válek v Šestiměstí, což byl spolek šesti bohatých lužických měst.

Cílem hry je získat co nejvíc bodů královské přízně a ty získáváš výběrem naturálních daní v oněch šesti městech a šikovným rozkládáním vybraného zboží do královských a stavovských skladů. Za samotné uložení získáváš přízeň krále a pokud se ti podaří zaplnit celý sklad ať už vlastní silou nebo za pomocí ostatních hráčů - výběrčích, získáváš další královu přízeň nebo přízeň stavů, kteří se za tebe na konci hry ještě u krále přimlouvají. Na tvé cestě ti ještě pomáhají zbrojnoši, které verbuješ ve městech, získáváš "úplatkem" od ostatních hráčů, nebo si je vyžádáš u krále (což král nerad vidí).

Hra má velmi slušnou grafiku a pro zkušené hráče by měla být docela rychlá.

Další info o hře se dozvíte zde: http://www.czechgames.cz/sestimesti a kompletní pravidla si můžete stáhnout poblíž: http://www.czechgames.cz/rules/Sestimesti.pdf
« Last Edit: 14.10.07, 01:32:54 by Alnagon » Logged
Petrjr
Administrator
Štamgast

« Reply #1 on: 14.10.07, 01:47:01 »

Díky za pěknou recenzi.

"Věk 12+". Jak Ty osobně to vidíš?
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #2 on: 14.10.07, 02:12:35 »

Díky za pěknou recenzi.

"Věk 12+". Jak Ty osobně to vidíš?

Dost reálně. Pro mladší děti to fakt moc nebude.

Tahle hra se myslím dá hrát dost "hardcorově", protože veškerá náhoda z celého kola se odehraje během první fáze a ty už ve druhé fázi můžeš taktizovat a pracovat s pamětí, jak jsou na tom ostatní hráči s přízní stavů z minulých kol (kolik si kdo nabral karet se dvěma až pěti panáčky, přičemž na každá kartě je kombinace maximálně dvou ze tří stavů (kněží, měšťané,šlechta) ) a s odhadem, jaké zboží který hráč nejspíš bude v tomto kole sbírat(čtvrtá fáze) a jak a v jakém pořadí ho budete uskladňovat (pátá fáze)

Já jsem první hru samozřejmě tímto stylem nehrál a předpokládám že to tak ani nikdy hrát nebudu, ale i tak je to prostě hra pro hloubavé, není přímočará jako třeba Carcassonne. Přirovnal bych ji v tomhle ohledu asi k Puerto Rico nebo Carolus Magnus.
jacek
Náhodný kolemjdoucí
*

« Reply #3 on: 14.10.07, 14:53:03 »

ja si chci taky zahrat :-))))
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #4 on: 15.10.07, 00:22:07 »

ja si chci taky zahrat :-))))

Cítím v kostech, že nejpozději na Mikulášské dáme. A to je za měsíc a půl.
Pages: [1] Go Up Print 
Jump to:  

Login with username, password and session length