Welcome, Guest. Please login or register.
17.11.17, 23:46:12
Home Help Search Login Register

+  Petrjr fórum
|-+  Společenské hry
| |-+  Deskové hry
| | |-+  Elixír pro Rudolfa - diskuse
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Elixír pro Rudolfa - diskuse  (Read 12732 times)
L.Z.J.
Štamgast

« on: 04.03.08, 14:16:24 »

Tak zadání obsahu by bylo. Ale co styl? Máš vymyšleno, do jaké atmosféry bys chtěl hru ladit? Nebo chceš naplácat patý přes devátý a pak si teprve vybírat z toho, co vyjde?
« Last Edit: 13.03.08, 10:14:04 by Alnagon » Logged
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #1 on: 04.03.08, 15:55:47 »

V tuto chvíli dělám casting na suroviny. Až budu mít na každou pozici tři, čtyři kandidáty, začnu uvažovat o stylu.

Jinak samozřejmě už teď mám jasno, že tam mám neakceptovatelné témata, jako třeba Vogoncův smrkanec nebo kryptonit. Vycházel bych asi ze středověkých reálií a mýtů z našich krajin. Kaviár, packa ledního medvěda a oko vorvaně asi taky nebudou to pravé pro Rudolfínskou hru, ale uvidíme
Petrjr
Administrator
Štamgast

« Reply #2 on: 04.03.08, 16:26:26 »

Suroviny?
Mno, to je jasné. Barevné kytičky.  Grin
Správně zmixovat ... a bum.

Info pro neznalé: Might & Magic
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #3 on: 05.03.08, 13:34:56 »

Suroviny?
Mno, to je jasné. Barevné kytičky.  Grin
Správně zmixovat ... a bum.

Info pro neznalé: Might & Magic

hmm  Undecided
L.Z.J.
Štamgast

« Reply #4 on: 05.03.08, 14:18:32 »

V tuto chvíli dělám casting na suroviny. Až budu mít na každou pozici tři, čtyři kandidáty, začnu uvažovat o stylu.
No, čekat, až se sejde hodně nápadů na suroviny, pak z nich vybrat a případně doplnit nějaké chybějící, mi přijde jako příliš optimistický návrh pracovního postupu.

Jinak samozřejmě už teď mám jasno, že tam mám neakceptovatelné témata, jako třeba Vogoncův smrkanec nebo kryptonit. Vycházel bych asi ze středověkých reálií a mýtů z našich krajin. Kaviár, packa ledního medvěda a oko vorvaně asi taky nebudou to pravé pro Rudolfínskou hru, ale uvidíme
Jasně sci-fi (Vogoni, kryptonit) se nehodí. Kaviár (tj. nasolené jikry) asi za Rudolfa znali. Packa ledního medvěda nebo vorvaní oko, se asi daly sehnat, jen možná rochu s obtížemi. BTW máš tam možnost, jak ocenit vzácnost suroviny? Třeba přidělením více elementů?

Tak a pár nápadů:
  • zlato - země, oheň
  • sluneční paprsek - oheň, vzduch, vzduch
  • měsíční paprsek - voda, vzduch, vzduch
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #5 on: 05.03.08, 15:00:44 »

No, čekat, až se sejde hodně nápadů na suroviny, pak z nich vybrat a případně doplnit nějaké chybějící, mi přijde jako příliš optimistický návrh pracovního postupu.

Nojo, spíš jsem chtěl naznačit, že je potřeba mít něco a pak teprv si můžeme dovolit ten luxus vyhazování nevhodných. Ale je pravda, že prototyp na nějaký alfatesting by vůbec názvy obsahovat nemusel.

Jasně sci-fi (Vogoni, kryptonit) se nehodí. Kaviár (tj. nasolené jikry) asi za Rudolfa znali. Packa ledního medvěda nebo vorvaní oko, se asi daly sehnat, jen možná trochu s obtížemi. BTW máš tam možnost, jak ocenit vzácnost suroviny? Třeba přidělením více elementů?

ocenit vzácnost suroviny? nerozumím

Tak a pár nápadů:
  • zlato - země, oheň
  • sluneční paprsek - oheň, vzduch, vzduch
  • měsíční paprsek - voda, vzduch, vzduch

elementy prosím neopakovat... ikdyž možná... ale v tuto chvíli je to zase luxus, ale díky za nápady
L.Z.J.
Štamgast

« Reply #6 on: 05.03.08, 17:31:53 »

Nojo, spíš jsem chtěl naznačit, že je potřeba mít něco a pak teprv si můžeme dovolit ten luxus vyhazování nevhodných. Ale je pravda, že prototyp na nějaký alfatesting by vůbec názvy obsahovat nemusel.
Já zase chtěl naznačit, že vymyslet hodně a pak v nich najít téma a vyhazovat nevhodné je víc práce, než určit téma a vymýšlet cíleně. Resp., že se vývoj může zaseknout, když nedojde k vymyšlení balíku k vyhazování. Zato cílené vymýšlení "potřebuju drahokam s vodou a ohněm" je víc motivující. Cool

Prostě, že by surovina zjevně vzácnější než jiná se stejnou kombinací byla nějak zvýhodněná (třeba větším počtem elementů nebo i úplně jinak, nevím, jak má fungovat ta hra). Ale to by musely být vzácnější i ty kartičky.
Např. mech - země+voda
akvamarín - země+země+voda+voda

elementy prosím neopakovat... ikdyž možná... ale v tuto chvíli je to zase luxus, ale díky za nápady
Takže zatím jde jen o prosté kombinace bez opakování? OK (nebo to jsou variace?  Embarrassed)
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #7 on: 05.03.08, 18:38:26 »

Já zase chtěl naznačit, že vymyslet hodně a pak v nich najít téma a vyhazovat nevhodné je víc práce, než určit téma a vymýšlet cíleně. Resp., že se vývoj může zaseknout, když nedojde k vymyšlení balíku k vyhazování.
Zato cílené vymýšlení "potřebuju drahokam s vodou a ohněm" je víc motivující. Cool
Já se nebojím, že toho na vyhazování bude moc. Já se spíš bojím, že nedojde na všechny variace.

Prostě, že by surovina zjevně vzácnější než jiná se stejnou kombinací byla nějak zvýhodněná (třeba větším počtem elementů nebo i úplně jinak, nevím, jak má fungovat ta hra). Ale to by musely být vzácnější i ty kartičky.
Např. mech - země+voda
akvamarín - země+země+voda+voda

No, mám tam právě čtyři pozice, takže tohle by možné bylo, ale nejsem si jist, jestli bude dobré mít jeden element na více pozicích.

Takže zatím jde jen o prosté kombinace bez opakování? OK (nebo to jsou variace?  Embarrassed)

Jsou to variace. Voda, oheň je jiná surovina, než oheň, voda.
L.Z.J.
Štamgast

« Reply #8 on: 06.03.08, 09:26:18 »

No, mám tam právě čtyři pozice, takže tohle by možné bylo, ale nejsem si jist, jestli bude dobré mít jeden element na více pozicích.
A jak to máš při počtu elementů menším než 4?
Je jenom voda
nebo variace voda-nic-nic-nic, nic-voda-nic-nic, atp. ?

Jsou to variace. Voda, oheň je jiná surovina, než oheň, voda.
Aha, to mě nenapadlo.
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #9 on: 06.03.08, 09:36:14 »

A jak to máš při počtu elementů menším než 4?
Je jenom voda
nebo variace voda-nic-nic-nic, nic-voda-nic-nic, atp. ?

jenom voda

abych to řekl technicky: první pozice musí být plná a n+1 může být plná za předpokladu, že je plná i n-tá.
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #10 on: 13.03.08, 10:17:34 »

Rozdělil jsem pro přehlednost toto téma na dvě. Tady bude probíhat diskuse, v tématu Elixír pro Rudolfa - komponenty bych rád nechal jen mnou editované příspěvky o aktuálním stavu herních komponent
L.Z.J.
Štamgast

« Reply #11 on: 14.03.08, 10:25:35 »

Takže návrhy komponent sem? OK. A variace?

oheň, země - síra
země, oheň - zlato
vzduch, voda - rybí měchýř
voda, vzduch - pěna (případně upřesnit jaká)
země, vzduch - pemza
oheň, voda - vroucí olej
voda, oheň - alkohol
země, vzduch, oheň - pálená keramika (střepy)

Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #12 on: 14.03.08, 10:36:56 »

bezva
Alnagon
Global Moderator
Štamgast

« Reply #13 on: 13.11.10, 09:07:03 »

Je hrůza, jak dlouho už o tý hře přemýšlím a realizace vázne.  Undecided
Pages: [1] Go Up Print 
Jump to: